Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

1621 odwiedzin
05 gru 2017

    Wolontariuszem jest każda osoba, która dobrowolnie, ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na rzecz organizacji, instytucji lub osób indywidualnych wykraczając poza więzi koleżeńsko-rodzinne. W naszej szkole od lat podejmowane są różnorodne działania ukierunkowane na bezinteresowne pomaganie innym.

      W dniu 5 grudnia 2017 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Uczniowie i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie omówiono,  jakie działania zostały podjęte w bieżącym roku szkolnym i zadania na najbliższy czas. Proboszcz naszej parafii ks. Marek Wachowicz zachęcił uczniów do działań Szkolnego Koła Caritas na rzecz potrzebujących, przypomniał o zbliżającej si  corocznej akcji Kolędników Misyjnych oraz o akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom pod hasłem „Miłosierdzie jest jedno”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali plakat propagujący akcję pomocy świątecznej „Szlachetna paczka” dla dzieci z Domu Dziecka w Bochni. Opiekunka Caritas zachęciła do zaangażowania się w pomoc dzieciom w Syrii, dla których zostanie przeznaczony dochód z przedświątecznego kiermaszu ozdób świątecznych. W planach mamy jeszcze przygotowanie życzeń dla osób chorych i  samotnych oraz wykonanie upominków dla pensjonariuszy Środowiskowego Domu Pomocy w Rdzawie, których tradycyjnie będziemy gościć w styczniu na jasełkach przygotowanych przez Szkolne Koło Caritas. Na zakończenie pani dyrektor Beata Stochel zachęciła uczniów do zbiórki produktów żywnościowych i potrzebnych rzeczy dla samotnych seniorów z naszej okolicy poprzez właczenie się w akcję GOPS w Trzcianie.  BG

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy