Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Dni otwarte szkół ponadpodstawowych 2022

313 odwiedzin
07 kwi 2022

31 marca klasa VIII uczestniczyła w „Dniu otwartym” Zespołu Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie. Dla swoich gości szkoła przygotowała wiele atrakcji oraz przedstawiła ofertę edukacyjną. Uczniowie odwiedzili też stoiska firm, które współpracują ze szkołą i przyjmują uczniów na praktyki zawodowe. Było także stoisko Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, na którym uczniowie mogli poznać wyposażenie jednostki z Nowego Sącza. Na koniec "Dnia otwartego" wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej szkoły, gdzie uczniowie Klas Straży Granicznej zaprezentowali zdobyte w tej klasie umiejętności z zakresu obronności i sprawności fizycznej.

Natomiast 7 kwietnia ósmoklasiści udali się na dni otwarte bocheńskich szkół. Mieli możliwość poznania oferty: I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego, Zespołu Szkół Nr 3 „Ekonomik”, Zespołu Szkół Nr 2 „Budowlanka”, II LO im. Orła Białego. W każdej ze szkół zapoznali się z ich kierunkami i profilami, brali udział w prezentacjach, doświadczeniach, quizach.

Ponadto na hali I LO uczniowie uczestniczyli w Giełdzie Informacji Zawodowej, gdzie prezentowały się szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu bocheńskiego.

Mam nadzieję, że po zapoznaniu się z tak szeroką ofertą kierunków i profili kształcenia odwiedzonych szkół, każdy ósmoklasista znajdzie miejsce nauki dla siebie.   PW

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: 07 kwi 2022
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy