Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

Apel z okazji Konstytucji 3 Maja

1319 odwiedzin
02 maj 2017

„Dniu radości, dniu wesela!

Jak szeroki polski kraj,
Niechaj okrzyk w niebo strzela
Vivat! Vivat! Trzeci Maj!”

W piątek 28 kwietnia 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja i Święta Flagi. Klasa szósta pod opieką p. Agnieszki Adamus i p. Bożeny Grabowskiej zaprezentowała okolicznościowy program artystyczny, patriotyczne piosenki zaśpiewali uczniowie klasy IV i V. W inscenizacji  obrad Wielkiego Sejmu pojawił się król Stanisław August Poniatowski, marszałek Stanisław Małachowski i kilku posłów. Rola króla, sugestywnie zagrana przez Wojciecha Króla spodobała się publiczności, posłowie i marszałek również stanęli na wysokości zadania, przenosząc na szkolną salę podniosłą atmosferę tamtego doniosłego wydarzenia.

Na zakończenie pani dyrektor Beata Stochel i nauczyciele przedstawili sukcesy naszych uczniów w ostatnich konkursach gminnych i powiatowych.

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy