Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce

101. rocznica Odzyskania Niepodległości

324 odwiedzin
13 lis 2019

Obchody Narodowego Święta Niepodległości  w naszej szkole objęły kilka wydarzeń. Rozpoczęliśmy w piątek 8 listopada 2019 o godzinie 11.11, w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”, od  uroczystego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Przedszkolaki zapaliły znicze i zaśpiewały piosenki patriotyczne pod tablicą w Ujeździe. W niedzielę 10 listopada przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas złożyli hołd obrońcom Polski pod pamiątkowym obeliskiem przy Kościele Parafialnym w Kierlikówce. Dnia 11 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego reprezentowali wraz z pocztem sztandarowym naszą szkolę na gminnych obchodach Święta Niepodległości w Trzcianie. We wtorek 12 listopada uczniowie i nauczyciele złożyli hołd ofiarom Katynia pod Krzyżem Katyńskim w Krakowie i pomodlili się  przy sarkofagach  marszałka  Józefa Piłsudskiego oraz pary prezydenckiej Marii  i  Lecha Kaczyńskich w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu. Dnia 13 listopada 2019 odbyła się w naszej szkole  uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości  przez Polskę przygotowana przez przedszkolaków, klasę szóstą, drugą oraz przedstawicieli klas starszych. Przypomnieliśmy ważne daty z historii Polski, zabrzmiały piękne pieśni i piosenki patriotyczne. Najmłodsi uczniowie z zerówki, w specjalnie przygotowanych biało-czerwonych strojach, zachwycili widownię swoim występem. Na zakończenie obchodów klasa VI udała się do Ujazdu i zapaliła znicze przy pamiątkowej tablicy poświęconej żołnierzom Armii Krajowej.   Tegoroczne  Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole było znakiem pamięci dla bohaterskiej przeszłości Polski oraz wyrazem radości z teraźniejszości i nadziei na dobrą  przyszłość naszej Ojczyzny.   BG

Galeria:
0.0
Ostatnia modyfikacja: 13 lis 2019
Powiązane artykuły:NewsletterDo wakacji pozostało

0
0
Tygodnie
0
0
Dni
0
0
Godziny
0
0
Minuty
0
0
Sekundy